Renovace navařováním :


Nové: navařování funkční plochy hydraulického pístu bronzovým drátem CuSn6:
Klikněte pro plnou velikost Klikněte pro plnou velikost Klikněte pro plnou velikost
Kliknutím na náhled obrázku zobrazíte obrázek ve skutečné velikosti !


Provádíme opravy a renovace navařováním. Při výběru vhodné metody, přídavného materiálu a správného postupu při navařování spolupracujeme se svářecím inženýrem. Díky této spolupráci a používáním kvalitních přídavných materiálů renomovaných výrobců dosahujeme vynikajících výsledků. Požadavky zákazníků plníme v následujících typických aplikacích navařování:

Navařování pracovních částí zemních a lesnických strojů:
návar odolný především abrazivnímu opotřebení zeminou za současného namáhání rázy. Tvrdost návaru až 60 HRC. Obrobitelnost pouze broušením. Provádíme metodou MMA (obalenou elektrodou), nebo MAG (poloautomatem v ochranné atmosféře). Příklady návarů: radlice pluhů a buldozerů, lžíce bagrů, brázdící hroty, mlýny a drtiče, dopravníky apod.


Navařování strojních součástí:
návar odolný opotřebení kov - kov při současném namáhání rázy. Tvrdost návaru typicky do 50 HRC. Obrobitelnost broušením, návary do cca 40 HRC jsou obrobitelné třískově nástroji ze slinutých karbidů (tzv. SK-plátky). Návary provádíme metodou MMA (obalenou elektrodou). Příklady návarů: kovací a lisovací nástroje, zápustky, ozubená kola, sedla a kužele ventilů, ostří nožů a nůžek, apod.


Navařování hřídelí a rotačních součástí:
pro tyto účely jsme vyvinuli vlastní navařovací automat pro jakostní renovace hřídelí a rotačních součástí navařováním metodou MAG v ochranné atmosféře. Dle sortimentu vyráběných přídavných drátů mohou tvrdosti návarů dosahovat až 60 HRC. Ukázka renovace hřídele je na následujících obrázcích.

Navařování opotřebené předlohové hřídele kombajnu E512, E514:


Detail opotřebení hřídele. Před navařováním.
- detail opotřebení hřídele a příprava na navaření.


Opěrka hřídele. Po navaření.
- opěrka hřídele a detail kovu navařeného poloautomatem MIG/MAG.


Očištěný návar. Po obrobení.
- návar po očištění a následném obrobení soustružením.


Evoluce navařovacího automatu:


Navařovací automat. Navařovací automat.
 
Navařovací automat - v akci. Navařovací automat - v akci.

Provedení návaru: Návar byl zhotoven na rotačním navařovacím automatu vlastní konstrukce metodou MAG plným drátem v ochranné atmosféře CO2. Jako zdroj svářecího proudu byl použit firmou JK-WELD, s.r.o. zmodernizovaný MIG/MAG poloautomat WLSP 315 (viz obrázek vlevo dole).

Modernizované WLSP 315. Weldy 170.
WELDY 170: plynule regulovatelný zdroj stejnosměrného svářecího proudu pro provádění návarů metodou MMA s použitím elektrod do průměru 4 mm.


Úvodní strana  •  Svářecí dozor  •  Navařování  •  Opravy strojů
Prodej dílů  •  Fotogalerie  •  Bazárek  •  Odkazy  •  Kontakt

Odladěno na MS IE 6.0+ a Firefoxu při rozlišení 1024 x 768 pixelů
Pavel Kuchař - WELCOR   2005  - 2023